close
no thumb
stylová sedací souprava
stylová sedací souprava

Sedačky patří mezi základní sedací nábytek v podstatě každé domácnosti. Mají svou tradici, ale rovněž není ani problém, vybrat si nějaký opravdu moderní a tak trochu extravagantní kousek, se kterým se nesetkáme zrovna v každém konzervativně řešeném bytě. Sortiment je více než bohatý. Sedačky se dělí podle nejrůznějších kritérií, v tomto článku se zaměříme na dva základní typy sedaček, jedná se o sedačky rohové a sedačky podélné.

Co je lepší? Rohová sedačka nebo podélná sedačka? Záleží pochopitelně na vkusu, nárokům a také i na podobě interiérových prostorů. Své samozřejmě sehraje i jejich velikost a prostornost. Co se týká stylu, tak věřte, že do moderního bytu se bude hodit jak podélná, tak i rohová sedačka. Přece jen se však zdá, že podélné sedačky, zvláště ty menších rozměrů, mají mírně převahu, jsou oblíbenější a poptávanější. Obecně se dá říci, že podélné sedačky vyžadují více prostoru. Hodí se do takové podoby místností, kde zachováváte rovnoběžné tvary.

Rohové sedačky

Rohové sedačky přijdou potom vhod zejména do samostatných jídelen nebo třeba na chatu či chalupu. Rohové sedačky díky svému navržení zakrývají část rohu, vytváří tak docela zajímavé řešení části místnosti vnímané mnohdy jako zákoutí.

Podélné sedačky

Naproti tomu podélné sedačky mohou zajistit spíše oddělení nebo přehrazení větších prostorů. Typickým příkladem je například spojení kuchyně a obývacího pokoje, kdy právě podélná sedačka může alespoň okrajově přehrazovat tento celek ve dva separátně oddělené prostory.

Něco mezi

Velmi oblíbené jsou sedačky, které  mají  jednu stranu delší a přes roh je další strana, která je velice krátká, usadí se sem pouze jeden člověk. Těžko říci, jestli tento typ sedaček chápat jako sedačky podélné nebo rohové

fialová sedačka
fialová sedačka

V oblasti designu a materiálů výroby potom i v této problematice bytových doplňků panuje velká různorodost. Můžete si pořídit prakticky jakékoliv sedačky. Ať již dřevěné, kovové, s prvky plastu nebo třeba kožené sedačky či klasické čalouněné. Rozměrové variace a barevné výstřelky jsou také na dlouhé vybírání. Mějte na paměti, že je třeba se zaměřovat hlavně na kvalitu, dále se vám potom musí konkrétní sedačka líbit, musí zapadnout do stylu místnosti a v neposlední řadě se na ní musíte cítit příjemně. Skloubíte-li tyto nároky, budete jistě spokojeni a na sedačkách ať již rohových nebo i podélných strávíte mnoho spokojených hodin ať již při relaxaci, tak třeba při sledování oblíbeného televizního programu.

Tags : nábyteksedačky

Komentáře k článku