close
no thumb
komfortní koupelna jako součást ložnice
komfortní koupelna jako součást ložnice

Možná to zní bláznivě, ale koupelna v ložnici není dnes ničím nemožným. Určitě se s podobným řešením nesetkáváme v každé domácnosti, nicméně pokud k tomu máte chuť a možnosti, tak vám vůbec nic v tomto netradičním pojetí dvou obvykle oddělených místností, které k sobě však mají hodně blízko, nebrání!

K vybudování koupelny, jako součást ložnice, jsou zapotřebí dva základní předpoklady. Tím prvním je pochopení pro nestandardní interiérové prostory a druhým potom dostatek místa. Budujete-li nový interiér a to ať již prostřednictvím úplně nové stavby nebo pouhé rekonstrukce a počítáte-li s větší ložnicí, určitě nebude špatným nápadem, pokud se rozhodnete v ložnici alespoň část jejího prostoru vyhradit právě koupelně.

Inspiraci k tomu, jak to může vypadat, doporučujeme čerpat především z fotogalerií, které jsou dostupné na internetu. Není na škodu, pokud budete mít vlastní představu, kterou se po poradě s architektem nebo stavebním inženýrem zajisté povede zrealizovat, třeba i po mírnějších úpravách a korekcích. Vybudování koupelny, nebo alespoň koupelnového koutu v ložnici není příliš jednoduché, chce to profesionalitu a zkušenost. V žádném případě se tedy do těchto prací nepouštějte sami, obraťte se na odborníky, kteří zajistí maximální kvalitu odvedených prací a potom i vaši dlouhodobou spokojenost.

Koupelnový kout v ložnici přináší praktičnost a komfort

moderní ložnice se stylovou koupelnou
moderní ložnice se stylovou koupelnou

Koupelna přímo v ložnici je mnohdy velmi praktická. Jedná se i o znak pohodlnosti, příjemnosti a vysokého komfortu. Budete tak mít v podstatě vše na dosah ruky, nebude zapotřebí nikam chodit. Patříte-li s partnerem nebo s partnerkou k romantickým tipům, potom je o důvod více, proč se nad tímto moderním pojetím ještě více zamyslet.

Na závěr si řekněme, do jakých stylů může být koupelna v ložnici laděna. Setkáváme se prakticky s nejrůznějším barevným pojetím. V oblibě jsou bílé ložnice, ložnice do žluta nebo oranžova. Rovněž ani šedé nebo bílo černé ložnice nejsou ničím neobvyklým. Trendem je dominance jedné barvy, která však může být doplněna kontrastními prvky v podobě řady drobnějších interiérových doplňků v naprosto rozdílných barevných provedeních. Zapomínat by se nemělo ani na dostatečné umělé osvětlení, které je v současnosti k mání také v různých barevných odstínech. Moderní a stylové bydlení by mělo obsahovat prostornou ložnici, která nepůsobí přeplácaně. Pokud možno by v ní měl být dostatek světla i z venkovního prostředí. Budou se hodit zajisté velká okna, která budou samozřejmě obsahovat stínící techniku. Stejně jako do ložnice, tak vlastně i do koupelny patří sklo a zrcadla, nejinak tomu bude i v koupelně integrované v ložnice!

přepychový sprchový kout v ložnici
přepychový sprchový kout v ložnici

Samotná koupelna v ložnici, případně koupelnový kout může být, avšak ani nemusí, příliš oddělený. Ložnice je přece jen intimní záležitost, takže sem stud určitě nepatří. Důležité je však využití stejných nebo podobných stylových a stavebních prvků. Koupelna by neměla prostory ložnice nikterak narušovat.

Koupelna v ložnici je zajímavé řešení, které patří spíše k finančně náročnějším. Pokud ho však vybudujete, nebudete v žádném případě litovat! Svou koncepcí se bude hodit především do moderních rodinných domů, případně residencí!

Tags : moderní bydlenímoderní styl

Komentáře k článku