close
no thumb

Satén je vnímán jako jeden z nejluxusnějších materiálů, což má své opodstatnění. V zásadě se jedná o jednu z nejlepších variant, kterou můžete pro své povlečení zvolit. Například takový Mako satén je vhodný jak pro letní, tak i zimní měsíce, jelikož v létě příjemně chladí a v zimě naopak hřeje.

To nejlepší pro nejnáročnější zákazníky

Náročný zákazník by určitě neměl vybírat z těch levnějších povlečení (což ale neznamená, že ceny musí vyletět do závratných výšin), která ho nikdy nedokážou plně uspokojit. Oproti tomu je vhodné podívat se u značek, které jsou zárukou kvality. Například společnost Stella Ateliers používá na výrobu svého povlečení jen ty nejkvalitnější dostupné materiály. Mezi absolutní materiálovou špičku se pak řadí egyptská bavlna, vyznačující se dlouhými a velmi pevnými vlákny, což se ovšem nevylučuje s její měkkostí. Ta nejkvalitnější luxusní saténová povlečení jsou vyráběna právě z ručně sbírané bavlny pocházející z Egypta s nízkým procentem rostlinného znečištění. Takovéto kvalitní materiály pak jsou nejen příjemnější na dotek, ale také si déle zachovávají svůj tvar a barevnost.

Luxusní ložní povlečení LAIS

Bavlněný satén

Mako-Satén, je oboulícní úplet, jenž je vyráběn ze 100% egyptské bavlny. Jeho zvláštnost spočívá v procesu zvaném mercerování. Tedy ponořením látky do koncentrovaného roztoku louhu sodného, což má za následek nabobtnání jednotlivých vláken, které s sebou nese lepší fixace barvy a zároveň vyšší pevnost celé látky. Takto zpracovaná látka se pak zároveň vyznačuje o něco vyšší lesklostí a zároveň i celkovou jemností a hebkostí, což má za následek příjemnost látky na dotek.

mako saten - Luxusní ložní povlečení LAIFd

Hlavní přednosti saténového povlečení

Již zmíněná vysoká kvalita bavlněného saténového povlečení logicky vyústí i v jeho dlouhou životnost a stabilní barevnost. Povlečení z Mako-Saténu má pak i skvělé termoregulační vlastnosti a bude vám skvělým společníkem v jakémkoliv ročním období. Velkou výhodou je pak i schopnost saténového ložního povlečení dobře odvádět vlhkost.

Výběr saténového povlečení a jeho rozměry

V dnešní době není problém vybrat si takový vzor a takovou barvu, která se vám hodí do ložnice, či právě líbí. Výjimkou není ani povlečení saténové, které je dostupné jak v jednobarevných variantách (najdete je většinou v kategoriích jako je „Mako-Satén UNI“), tak i ve variantách s různými designy a vzory.

Stejně jako existuje mnoho různých variant (barev a vzorů) povlečení, tak existuje i více různých rozměrů přikrývek. I na to jsou saténová povlečení připravena, jelikož bývají vyráběna i v méně standardních rozměrech. Bát se nemusí tedy ani ti, kteří mají přikrývku o rozměrech 220 x 240 cm. Dále bývají k dispozici povlečení s rozměry 140 x 200 cm, 140 x 220 cm či 200 x 200 cm.

Povlečení LEANDER

Péče o saténové povlečení

Saténové povlečení nevyžaduje žádnou nadstandardní péči. Je vhodné ho prát dle instrukcí výrobce, jen tak totiž zajistíte maximální životnost. Tu pak můžete prodloužit i praním na rubové straně. Množství pracího prášku pak není vhodné příliš přehánět, mělo by se totiž pohybovat zhruba jedné na třetině až jedné pětině množství, které běžně používáte. Stejně jako u způsobu praní, je i u případného používání aviváže vhodné podívat se na instrukce výrobce, může se totiž stát, že nebude doporučováno.A pro ty, kteří si příliš nerozumí se žehlením, je pak k dostání i saténové povlečení nežehlivé.

Luxusní saténové povlečení jednoduše potěší prakticky každého milovníka kvalitního spánku, který si potrpí na ty nejlepší výrobky zaručující dlouhodobou životnost a příjemnost materiálu.

Povlečení MICHELLE

Tags : povlečení

Komentáře k článku