close
saten

Spánek je velmi důležitý, a není tedy jedno kde a v čem spíme. Myslet bychom měli i na kvalitu ložního prádla. Oblíbeným, byť ne zcela levným materiálem je satén. Vyplatí se do něj investovat nebo je to zbytečné?

Povlečení ze saténu je zárukou opravdového pohodlí. Tento kvalitní materiál je velmi pevný a také trvanlivý a častokrát má i nemačkavé vlastnosti, takže vám ušetří spoustu práce a bude vždy vypadat nádherné. Saténové povlečení se vyznačuje svou hebkostí, měkkostí a velmi příjemným pocitem na pokožce. Má úžasnou vlastnost, že v létě příjemně chladí v zimě naopak zahřeje. Je však třeba se o materiál pečlivě starat, aby se během praní nepoškodil.

Jak poznat kvalitu

Možná jste se ale někdy setkali s tím, že v supermarketu jste narazili na saténové povlečení doslova za pár korun, zatímco na oficiálních eshopech stojí někdý i tisíce. Kde je tedy ten zásadní rozdíl? Není totiž satén jako satén – pokud je jeho cena příliš nízká, s největší pravděpodobností jde o polyester, který sice vypadá velmi podobně a luxusně se leskne, ale rozdíl poznáte, jakmile budete takové povlečení chvíli používat. Pod polyesterem se zrovna příjemně nespí a povlečení ani nevydrží.

Investice, která se vyplatí

Kvalitní saténové povlečení nebude nikdy úplně levnou záležitostí. Výhody jsou ale jasné na první pohled – pravý satén je vyrobený z přírodních materiálů, a proto je příjemný na kůži, hodí se i pro alergiky, je prodyšný a snadno absorbuje pot. Navíc je to skutečně investice na dlouhá léta, saténové povlaky na polštář, peřinu a saténová prostěradla vydrží dlouhá léta a budou pořád vypadat jako nová.

Dnes je nabídka saténového zboží velmi široká. Snadno si vyberete vhodnou barvu i úpravu, se kterou se vám bude snadno pracovat. Nabízí se i různé velikosti povlak na peřinu a polštář, aby si saténové povlečení mohl dopřát skutečně každý.

Tags : povlečenísatén

Komentáře k článku