close

Filmy byly prvně černo-bílé, až pak barevné. Stěny byly taky prvně bílé, až pak barevné. A tohle interiérové retro se nám vrací. Černo-bílá kombinace teď zase letí. Je to prostě klasika, která nezklame. Pojďme se podívat, jak černo-bílý outfit bude slušet našemu bytu.

Černá a bílá barva jsou naprostou klasikou. Kontrast je od dob baroka základem všeho grafického a desénového vnímání. Černo-bílá kombinace bude interiéru slušet navěky. Nevěříte? Nechte se přesvědčit.

Jen malé upozornění: Ale pozor!

Skombinování černé a bílé není žádnou hračkou. Černobílý interiér je specifický a bohužel se to s kontrastem nesmí přehánět. Moc bílé, moc černé – moc deprese nebo sterilnosti.

str-52-12

Výhoda? Kombinovatelnost!

Nespornou výhodou černé a bílé je jejich kombinovatelnost s jinými barvami. Černá i bílá jsou neutrální barvy, které jsou v kontrastu proti sobě, nikoli proti jiným barvám. Navíc černo-bílý interiér přímo vybízí k oživení například červenou vázou a červenými závěsy.

Jen ať se leskne

Černá a bílá by neměly být tlumené, měly by se lesknout a odrážet světlo. Prostor tak nebude vypadat tak prostě a temně, odrážející se světlo opticky zvětší prostor.

Díky lesku se z černo-bílého interiéru stane šmrncovní a designová záležitost.

Ale co dřevo?

Zvolíte-li černo-bílou kombinaci, můžete ji oživit či spíše zútulnit i dřevem.

Tags : bytové doplňkyinteriér
Markéta Vlková

The author Markéta Vlková

Leave a Response