close

Malá koupelnaJe tu strašně málo místa! Slyšíte tuto větu každý den, nebo ji vyslovujete vy sami? Nedostatek místa v koupelně řeší spousta lidí a není to jen výsadou panelákových bytů. Už tak mizerným rozměrům často nepomůže ani špatné rozmístění nábytku. Spousta lidí své koupelny zařizuje nevhodným způsobem, jenž jim zbytečně ubere každý možný centimetr navíc. A to je škoda. Zvláště ti, kteří počítají každičký milimetr a nemohou si tak kvůli nedostatku místa pořídit lepší pračku, protože by se jim do koupelny jednoduše nevešla, by měli při čtení tohoto článku zpozornět. Proč? Najdou zde totiž pár užitečných rad, jak si své koupelny zařídit a ušetřit tak potřebné centimetry.

Toaleta a umyvadlo – rozdělit či nerozdělit?

Patříte-li mezi majitele menších bytů, jistě jste se nad touto otázkou alespoň jednou pozastavili. Spojit či nespojit? Toť otázka, na kterou neexistuje jednoznačná správná odpověď. Spousta lidí si myslí, že spojením toalety s koupelnou ušetří hodně místa. Na tom sice špetka pravdy bude, ale zároveň tímto rozhodnutím ztratíte dvě stěny, které jste mohli využít například k umístění poliček či úložného prostoru. A co druhá varianta? Ani samostatná koupelna není nejideálnějším řešením. Jakmile nebudete mít dostatek místa k umístění umyvadla ihned k toaletě, stejně si budete muset chodit ruce umývat do koupelny. A z tohoto hlediska je solo toaleta pro plynulý provoz domácnosti naprosto zbytečná.

Umyvadla šetřící i ten troch místa!

Nemáte místa nazbyt, a tak chcete umyvadlo z hlediska praktičnosti umístit do rohu? Pak pozor! Praktické to totiž není ani trochu. Raději se porozhlédněte po asymetrických typech umyvadel, které dokážou mnohem lépe vyřešit problém s prostorem.

Zrcadla zde mají své místo

Máte malou koupelnu a v bytě spoustu lidí? Pak si do tohoto interiéru zaimponujte zrcadlo! A to rovnou dvě a ve větších formátech. Proč? Má to hned dva důvody: Z prvního hlediska alespoň opticky prostor zvětšíte a budete se tam cítit příjemněji. Z hlediska druhého se tak nebudete muset o zrcadlo prát a navíc umístíte-li zrcadla do rozlišných výšek, na své si přijdou i postavou nižší členové vaší domácnosti.

Tags : koupelna
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response