close
proc_izolovat_2

Každý z nás chce bydlet co nejspokojeněji. Do komfortu výraznou měrou promlouvá i mikroklima interiérových prostorů. Všechno je důležité, takže je zapotřebí se zaměřit i na optimální vlhkost. Přesto, že pravidelně větráte, tak se vám zdá, že je v místnostech těžký, vlhký vzduch? Všímáte si mokrých fleků na stěnách? Objevujete dokonce již i plíseň? Jak to vypadá zvenku, opadává omítka a i na ní se objevují stopy vlhkosti? Pokud se vaše bydlení alespoň v jednom zmiňovaném případě pozitivně ztotožňuje s výše pokládanými otázkami, je ten nejvyšší čas začít tento nenápadný, avšak poměrně závažný problém řešit!

Zdá se totiž, že zdivo je mokré, že současná izolace již neplní to, co by měla. V prvé řadě je zapotřebí zjistit aktuální stav a zvolit ten nejefektivnější postup. Na místě je totiž co nejrychlejší sanace vlhkého zdiva, což je úkon, který vhodným způsobem zajistí odvod vlhkosti. Začněte tím, že si pozvete odborníky, kteří zrealizují základní prohlídku, při které zjistí zejména konkrétní vlhkost a sanitu zdiva, stav a složení zdiva, dále potom nejvhodnější použitelnou sanační technologii. Na základě toho bude vypracován projekt včetně cenové kalkulace. Samozřejmostí je individuální a profesionální přístup.

Odborníci zvolí nejefektivnější postup

Vlhkost mnohdy vede i ke zdravotním problémům /
Vlhkost mnohdy vede i ke zdravotním problémům

Izolace vlhkého zdiva je možno provést nejrůznějšími postupy, záleží vždy případ od případu. Jedná se například o narážení nerezových plechů, vhodné podřezání zdiva, chemické injektáže nebo třeba provedení aktivní elektroosmózy. Častá je i hydroizolace spodní stavby prostřednictvím materiálů z PVC.

Jedná se o práce, jež vyžadují znalosti a zkušenosti. Ať se vám to líbí nebo ne, s vlastními silami si v žádném případě nevystačíte. Bude zapotřebí oslovit někoho, na koho se budete moci stoprocentně spolehnout. Chcete-li tip, doporučíme vám navštívit web izolacehroz.cz, pročíst si co firma nabízí a co nejdříve ji kontaktovat – jedině tak můžete zachránit vaše obytné prostory!

Komentáře k článku