close

Myčka na nádobíPečlivě jste si nastudovali, jaká myčka je ta neúspornější? Víte, na co si musíte dát při jejím používání pozor? Už máte jasno v otázce, zda je lepší používat prášek nebo tablety? A i přes to všechno stále zůstáváte u ručního mytí nádobí? Možná patříte k těm nerozhodným lidem, kteří ačkoli se všude okolo sebe dozvídají, že jsou myčky na nádobí jednoduše lepší, stále nad jejím pořízením váhají. Těch pár hrnků přece zvládnu umýt v ruce! Je vám tento výrok povědomý? Možná k tomu ještě přidáte další pro vás důležitý fakt, že myčka stojí nekřesťanské peníze. Mnohem radši si den co den dál mácháte ruce ve špinavé vodě a o myčce nechcete ani slyšet. Možná vás tento článek přesvědčí, že mít doma myčku je stejně tak normální, jako přítomnost pračky.

 1. Úspora času

  Dnešní doba je velice uspěchaná. A vy máte čas stát i několikrát denně u dřezu plného nádobí? Podíváte-li se do statistik, budete možná až překvapeni, že u myčky člověk průměrně stráví celých 14 dní. Pořád to nestojí za uvážení?

 2. Menší množství vody

  Myjete nádobí v napuštěném dřezu? A teď se přiznejte: Jak často ho opláchnete jen pod tekoucí vodou? Při každém mytí nádobí pod tekoucí vodou spotřebujete dvacet až čtyřicet litrů vody. Ptáte se, jak je to tom myčka? Ta při stejném množství nádobí spotřebuje jen čtvrtinu tohoto množství.

 3. Nádobí umyje lépe než vy

  Věřte nebo ne, ale je to tak. A proč? Myčka používá k mytí mnohem teplejší vodu, než jakou by snesly vaše ruce. Už jen proto je nádobí umyté lépe. Ve dřezu se voda pohybuje okolo 40°C, zatímco v myčce se teplota vody pohybuje okolo 60°C až 70°C.

 4. V kuchyni budete mít neustálý pořádek

  Vadí vám odložený hrneček na kuchyňské lince? Pak máte o jeden důvod navíc, proč si myčku na nádobí pořídit. Použité nádobí můžete ihned odložit do myčky a vaše kuchyň tak bude neustále uklizená.

 5. Nádobí nemusíte utírat

  Alespoň ne vždycky a ne tolik. Pokud vám vadí odkapávač plný nádobí, který nikdo jiný neuklidí, a tak celé odpoledne čeká na vás – pořiďte si myčku. Nádobí budete mít suché a vyhnete se tak nepříjemnému a nezáživnému utírání. Samozřejmě ne vždy – občas je nutné utřít nějaký ten záhyb, ale rozhodně nádobí není mokré, jako když ho klasicky odkládáte na odkapávací plochu.

Tags : myčka na nádobí
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response