close

Toaletní stolky nejsou v současné době už tak rozšířeným kusem nábytku, jak tomu bylo v minulosti. Není to však proto, že by dámy a slečny byly méně parádivé, je to spíše proto, že není dost místa v ložnicích a dívčích pokojích, kam tento znovuobjevený kousek patří. Nicméně i do malého prostoru se dá zabudovat koutek pro zkrášlování, který ocení každá malá i velká parádnice.

Toaletní stolek je kousek nábytku, který nebudete moc řešit při zařizování pokoje pro kluky. Oproti tomu v holčičím pokoji rozhodně nesmí chybět. Nemusíte se bát, že by se vám do pokojíku nevešel, na trhu je v současné době k dostání nespočet řešení dětských toaletních stolků, které vám nabídnou dost úložného prostoru a zároveň nezaberou moc místa.

Dětský toaletní stolek nebo komoda se zrcadlem?

Nejmenší slečny ještě nemají tolik kosmetiky ani bižuterie, nepotřebují proto tak velký toaletní stolek. Toaletní stolek můžete nahradit spojením komody a zrcadla. Toto řešení bude ideální pro malé pokojíky, kde potřebujete maximálně využít prostor. Komoda vám sice nabídne větší úložný prostor, ten ale nikdy nebude tak dobře členěný, jako ten v klasickém toaletním stolku. Navíc nebude možné k ní pořídit stoličku, nebude se tedy tak snadno využívat.

Často bývají toaletní stolky se zrcadlem pro děti dekorovány růžovou barvou a doplněny o dětský taburet nebo stoličku. Při zkrášlování si přece musí mít slečny kam sednout.

Toaletní stolek pro větší děti

Větší slečny ve svém dívčím pokoji také jistě ocení místo, kde se budou moci v klidu připravit do školy a nebudou muset čelit netrpělivému klepání na dveře koupelny.  Dívčí toaletní stolky už potřebují více členěného prostoru na všechny poklady, které do něj bude chtít malá dáma skrýt.

Zde je tedy na místě pořídit dětský kosmetický stolek, který tvoří několik zásuvek s přihrádkami I tady je nejdůležitější je horní šuplík rozdělený na několik přihrádek, kam přehledně uložíte kosmetiku, hřebeny i bižuterii.

Co musí toaletní stolek mít?

Nesmíme samozřejmě zapomenout na zrcadlo, to nesmí chybět. To je alfou a omegou každého toaletního stolku. Postarejte se i o řádné osvětlení zrcadla. Správné osvětlení je u kosmetických a zrcadlových stolků zcela zásadní. Snažte se proto o umístění tohoto kusu nábytku uvažovat už při plánování projektu pokoje. V tmavém koutě by byl slečnám toaletní stolek k ničemu.

Na trhu je v současné době velké množství modelů kosmetických stolků pro děti i pro dospělé, které je možné umístit do malých prostorů. U prodejce nábytku ALDO najdete nejnovější trendy, mezi které patří například rohové kosmetické stolky se stylovými dětskými taburety.

K dostání jsou i stolky, které mají vysouvací, kolejový či otáčecí systém přihrádek. Získáte tak opravdu pěkně členěný prostor pro nezbytnosti, který nezabere mnoho prostoru v pokoji, a to je při zařizování malého pokoje zcela zásadní.

Vybírat navíc můžete z nejrůznějších designů. Od dětských dekorů v sytě růžové barvě přes jemnější designy vhodné pro dospívající dívky, až po moderní či rustikální toaletní stolky vhodné i do ložnic dospělých dam.

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response