close
Zahrada

Venkovní hračky pro děti: Čím nejvíce své ratolesti potěšíte?

obrázek_2022-10-10_055456056

Máte-li zahradu či o něco menší venkovní prostory, jistě svým ratolestem chcete dopřát radostné chvilky i na čerstvém vzduchu. Samozřejmě nejvíce záleží na rozlehlosti vaší zahrady, terasy či balkónu a na věku dětí. I když už je léto zase pryč, stále se dá na zahradě trávit víkendové odpoledne. A hlavně – co tak na Vánoce potěšit děti praktickým dárkem, který rozhodně potěší? Hračky sloužící pro pobyt venku, prostě dokážou zabavit jak ty nejmenší, tak i ty už trošku odrostlejší. Jaké to jsou?

Domeček

Po svém království a vlastním útočišti touží každá malá dušička. V nabídce je domečků nepřeberné množství, což se velikostí týče a materiálu. Nejčastější je, kvůli odolnosti proti vnějším vlivům, domeček ze dřeva nebo plastu. Menší plastový domeček se dá umístit i na balkón.

Vlastníte-li zahradu, šikovní tatínkové mohou dokonce takovouto stavbu sami vytvořit. Například ve výšce, se schody. Nebo ideálně ve stromu a s klouzačkou. Domečky se schody a skluzavkou se dají sehnat i v obchodech, plastové. Některé jsou obohaceny plůtkem, lavičkou a stolkem či vlastní dětskou zahrádkou.

Skluzavka

Tento výdobytek patří do každého dětství. Naprostá většina hřišť skluzavku má zakomponovanou. Tuto venkovní hračku umístíte však pouze na zahradu k rodinnému či řadovému domu. Koupit se dají i pro ty nejmenší, vyrábějí se v různých metrážích a výškách.

Pískoviště

Pískovištěm potěšíte každé dítě, předně ty menší. Vměstnat se dá i na menší prostranství. Dá se pořídit otevřené nebo se stříškou a okolními lavičkami. To uzavíratelné se samozřejmě z praktických důvodů doporučuje nejvíce. Zruční pánové něco takového mohou pro své děti vyrobit. Kyblíčky a bábovičky dále slouží jako neodmyslitelná součást.

Houpačka či houpací sítě

Houpačky se dají sehnat v mnoha provedeních, od těch určených pro batolata až pro ty, které unesou i dospělé. Stromy zase dokážou pojmout houpací síť. Houpací kruh s provazovým výpletem se může stát vaší konečnou volbou.

Dětské hřiště

Ano, i to se dá na zahradu dětem sehnat. Dětská hřiště jsou vyrobena do jednoho kusu, který ve většině případů obsahuje skluzavku, houpačku, prolézačky, může i domeček v horním patře, v dolním zase tabuli na kreslení křídou. Součástí může být i pískoviště.

Hrací stolek na vodu a písek

Hračky, které jsou určeny pro vodu, děti milují. Hrací stoly na různé motivy jsou jasnou volbou úspěchu. Takovéto stoly bývají z odolné plastové konstrukce a něco vydrží. Přidáte vodu a všechno se rozhýbe. Něco takového děti dokáže zabavit na dlouhou dobu.

Trampolína

Trampolíny se taktéž dají vybrat z různých velikostí. Vždy ale dbejte na povolenou a maximální hmotnost. Koupíte-li prostornější, můžete si na ní chodit zaskákat společně s dětmi. Ochranná síť by k síti měla neodmyslitelně patřit. Po vstupu by se sít měla řádně zapnout, aby nedošlo k úrazu a případnému vypadnutí dítěte.

Zahradní kuchyňka

Malé děti si velice rády hrají na kuchtíky, a obzvláště venku, kde se dá sehnat tolik ingrediencí, jim bude taková kuchyňka k velkému užitku. Ty určené na ven bývají vyrobeny z odolnějšího materiálu, stejně tak jako jejich doplňky.

Dětský zahradní vozík

Venku se dá pracovat s mnoha zajímavými nástroji a materiály, děti jistě budou potřebovat něco, kam budou moci tyto nástroje uložit a někam dále je převést. Vozík je tou dokonalou volbou. Můžete jim pořídit rovnou ty, které mají zahradní náčiní součástí. Lopatku, hrabičky, jistě se vám pomocná ruka při zahradničení bude hodit.

Sekačka

V případě, že vás děti při sekání trávníku viděly, jistě si tuto aktivitu chtějí vyzkoušet samy. A mají možnost. Dětské sekačky jsou skvělou napodobeninou a děti budou rády, že mohou přiložit ruku k dílu při zvelebování zahrady.

Traktor

Toto vozidlo potěší zcela nepochybně kluky, ale jistě ani děvčata ho nenechají bez povšimnutí. Má-li traktor za sebou udělaný vozík, nepochybně v něm jak děti, tak rodiče naleznou praktické využití.

Všechny tyto hračky dokážou děti dostat na čerstvý vzduch, a pokud se jim zrovna nechce, tyto mohou být velkou motivací, která se nakonec vyklubou v mnohahodinovou kreativní zábavu.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : děti

Autor Michaela

Komentáře k článku