close

umyvadlo2Asi stěží bychom si dnes dokázali představit bydlení, aniž by v něm nebyla koupelna. Stejně tak je i umyvadlo nezbytnou samozřejmostí. Není však umyvadlo jako umyvadlo. Říká se, že v dnešní době není vůbec nic nemožné. Přesvědčit se o tom můžeme dnes a denně. Chcete-li, aby ve vaší koupelně byla atypická výbava, tedy taková, která na vás stereotypně nekouká všude kolem vás, začněte třeba právě výběrem atypického umyvadla.

Umyvadlo v koupelně nemusí vypadat tak, jak ho známe. Možná byste se divili, jak může takové dnešní moderně pojaté umyvadlo vypadat. Každý má jiný vkus, záleží tedy jen a jen na vás, jakým směrem se vydáte.

Do každé koupelny se hodí jiné umyvadlo

A jak tedy vypadají zajímavě a atypicky řešená umyvadla? Možností je celá řada. Pokud chcete zůstat přece jen v kolejích konzervativnosti, poohlédněte se po klasickém porcelánovém umyvadle zpravidla z bílé barvy avšak v nejrůznějších tvarech. Moderní koupelny jsou vzdušné a prostorné, budou se do nich hodit jak velká, tak ale klidně i menší umyvadla. Porcelán, ze kterého bývá umyvadlo vyrobeno, je pochopitelně k mání v mnohých barevných provedeních. Barevná umyvadla uvítají především ti mladší z vás, kteří se nebojí experimentu. Je všeobecně známo, že barevnost je v soudobém interiéru velmi oblíbena. Přece jen však v koupelně by se to rozhodně nemělo přehánět. Do koupelny se nehodí tak úplně řvavé a pestré barvy. Klidně si nalaďte koupelnové prostory do zelena, modra, oranžova či do jakékoliv jiné barvy, která by však měla působit matným dojmem. Právě v takovýchto barevných koupelnách najdou své místo i umyvadla nejrůznějších odstínů. Kromě porcelánu bývají stylová umyvadla vyrobena i z kovu.

umyvadlo1Velkým boomem jsou tzv. plochá umyvadla. Jedná se v podstatě o umyvadlo, které je ve tvaru silnější desky různě široké i dlouhé. Taková umyvadla bývají nejčastěji hranatějších tvarů. Není již ničím neobvyklým ani skleněný design umyvadla. Sklo působí obecně vysoce komfortním a stylovým dojmem, nemůže tak nikoho překvapit, že proniká i do konstrukce umyvadel. A co byste řekli na podsvícené umyvadlo? To bude působit spíše romantickým dojmem.

Do větší koupelny se nebojte umístit ani dvě umyvadla, s tímto řešením se setkáváme často. Ke stylu umyvadla by potom měly být zvoleny adekvátní další prvky a doplňky a to ať již ty účelové, jako třeba vodovodní baterie, tak i mnohé dekorační. Pohrajte si s designem koupelny, máte široké možnosti, nabídka sortimentu je velká. Je jen na vás, jak bude vypadat vaše koupelna a hlavně, jak se v ní budete cítit!

Tags : koupelnavybavení bytu

Komentáře k článku