close

Domácnosti vybavené moderní technologií umí spustit hudbu nebo film, ztlumit světlo i topení, zatáhnout žaluzie a zvládnou mnoho dalších procesů. To není konec: s příchodem chytrých telefonů vstoupily do našeho života další možnosti, díky nimž lze různé funkce v domácnosti ovládat právě pomocí telefonu.

Domácnost na tlačítka

Chytrým telefonem můžete dálkově ovládat a kontrolovat vstup do domu, vytápění včetně termostatů v jednotlivých místnostech, osvětlení, stínicí techniku, okna a další. Pro sofistikovanější řízení domácnosti pak existuje systém, díky kterému můžete celou domácnost ovládat pomocí jednoduché aplikace v telefonu, tabletu, počítači nebo Apple hodinkách.

Zajímavé úspory

Ručně ovládané zdroje tepla v domácnosti představují velmi neefektivní řešení. Bezdrátová ovládací jednotka a termohlavice jsou mnohem efektivnější, můžete ušetřit až 30% nákladů na vytápění.

Podobně je to i v případě osvětlení, kde můžeme regulovat intenzitu světla, nastavit automatické vypnutí po určité době, výhodou je i možnost vypnout světlo dálkově, pro případ, že jste před odchodem z domu zapomněli.

Monitoring na hlídání dětí i braní léků

Drobné ploché předměty se zabudovanými senzory pohybu, zvané cookies, nám dokážou připomenout například, že jsme si nevzali léky. Díky tomu, že se krabička ve stanovenou dobu nepohnula, upozorní nás zvukovým signálem.

Pomocí senzorů můžeme hlídat dech miminek v postýlce a snížit riziko syndromu náhlého úmrtí. Dnes už zcela obvyklé jsou tzv. „chůvičky“, které nám na monitor vizuálně přenáší dění v postýlce.

Důvodů, proč si domácnost vybavit moderními technologiemi je mnoho. Nabízí vysoký uživatelský komfort, ušetří čas, uspoří energie. Díky monitoringu máte zároveň jistotu maximálního zabezpečení domácnosti v době nepřítomnosti i po dobu spánku.

Tags : domácnost na dálkové ovládánímoderní technologie v domácnostimonitoring v domácnostiovládání domácnosti přes chytrý telefon
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response