close

Kromě keramické dlažby na podlaze kuchyně se velmi často setkáváme s keramickými obklady na stěně za linkou. Velikost a design obkladaček se mění vlivem módních trendů, praktický aspekt obkladu zůstává – keramická dlažba se snadno udržuje a je odolná i vůči horkému omastku, který občas během smažení vystříkne do prostoru.

Velkou výhodou keramických obkladů je také rozmanitost barev, vzorů i velikosti. V kuchyni můžete použít drobnou mozaiku stejně dobře jako velkoformátové obkladačky, lesklé i s matnou povrchovou úpravou, jednobarevné i se vzorem.

Trendy keramické obklady do kuchyně

Co je momentálně v kurzu, pokud jde o keramické obklady? V kuchyni dnes můžete mít třeba imitaci mramoru, dřeva, kamene, betonové stěrky, nebo například retro obklady. Dobře zvolený design obkladů doladí celkový koncept a dodají kuchyni styl. 

Jedním z trendů v současné kuchyni je dlažba i obklady v jednom vzoru, nejčastěji jde o imitaci dřeva, mramoru či kamene. Výsledek je čistý a elegantní, vaše kuchyně bude jako z katalogu.

Jaký formát dlaždic do kuchyně

Moderní bytový design pracuje s velkoformátovými obklady, protože působí velmi luxusně. Týká se to především stylových dlaždic v imitaci mramoru nebo kamene, ale samozřejmě také obkladů v dekoru betonu a dalších. Na velkém formátu dlaždic vynikne struktura kamene či mramoru naprosto dokonale, vypadá elegantně s nádechem luxusu. Jen opravdový odborník pozná, že nejde o originální přírodní materiál.

Obklady nejen za linkou

Jestliže pracujete s keramickými obklady imitujícími přírodní materiály (například mramor), nemusíte se držet výhradně stěny za linkou. Velkoplošné obklady můžete použít také na jiných stěnách, například na zeď, kde je jídelní stůl, můžete jimi obložit kuchyňský ostrůvek a podobně. Velkoformátové obklady se pokládají jen s minimální spárou, takže působí kompaktně.

 

Tags : keramické obklady

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku