close
InteriérStavba a rekonstrukce

Zařiďte si svou domácnost dřevem, získáte tak ekologickou variantu bydlení a zároveň i trendy interiér

home-4238615_640

Dřevo jako tradiční přírodní materiál z našich interiérů nikdy úplně nezmizí, přestože už se ho pokoušel vytlačit laminát, plast, kov a další materiály. Se dřevem lidstvo žije od nepaměti a přes své stáří je stále trendy. Jeho využití je všestranné a z ekologického hlediska bezpečné. To jsou hlavní přednosti, díky nimž je dřevo v interiéru stále populární.

Při zařizování vnitřních prostor domu je možné použít dřevo několika způsoby: na podlahu, jako obklady na stěny a strop a samozřejmě na výrobu polic a nábytku. Díky dřevu interiér zútulní.

Jak může dřevo dominovat, aniž by ho bylo příliš

Jestliže použijeme dřevo na větší plochy, teda na podlahu či obklady (nebo oboje), stává se přirozenou dominantou prostoru a dodává mu zemitý ráz. Abyste ale neměli během chvíle pocit, že vás dočista pohltilo, je nutné vyvážit ho plochami neutrálně bílými či s nádechem jiných odstínů. Ty zachovají prostoru vzdušnost a lehkost, dotvoří harmonický celek. Bílá si se dřevem opravdu rozumí, díky její teplejší či chladnější variantě můžete kouzlit s atmosférou jednotlivých místností, vždy ale zůstane zachován moderní, více méně minimalistický styl.

Trend šetrný k životnímu prostředí

Dřevo je materiál obnovitelný a recyklovatelný. Dosvědčuje to například výroba nábytku z europalet neb nově výroba dřevěných dekorací z podpalového dřeva. Právě dekorativní prvek je v případě surového dřeva zřetelný – kresba letokruhů, prasklinky, suky, to všechno tvoří originální výzdobu interiéru či jeho detailů.

Proto se dřevo neustále vrací a je zakomponováno do nejnovějších stylů, v současné době například do nejnovějšího trendu bytového designu, kterým je motiv džungle. Jedná se o styl navozující pocit přírodního prostředí různými vzory potahů, nábytkem z přírodních materiálů, především ze dřeva, a také prostřednictvím květin. 

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku