close

Zařizování domuZařizování domu není taková hračka, jak si většina lidí myslí. Kdo se v tomto směru neorientuje nebo si své bydlení zařizuje úplně poprvé a neumí v tomto odvětví chodit, může nasekat více paseky, než užitku. Nesjednotit styly v jednotlivých místnostech, zvolit špatné rozvržení interiéru, vsadit na nevhodný typ podlahy. To je jen zmínka nejčastějších chyb, kterých se spousta lidí dopouští. Je samozřejmé, že si svůj domov chcete zařídit podle svých představ a je vám proti srsti představa, že by vám do toho měl kdokoli kecat. Jenže tímto přístupem škodíte akorát sami sobě. A přitom stačí držet se zažitých pravidel, díky kterým zařizování hravě zvládnete a vyhnete se finální potížím. V minulém článku jsme vám představili první tři časté chyby, ani dnešní článek nebude výjimkou a dozvíte se zde, zbylou část chybného seznamu. Tak s chutí do toho!

Nepříliš vhodné dveře

Myslíte si, že správným schodištěm vyřešíte problém stěhování nábytku? Pak věřte, že tak jednoduché to mít nebudete. Ačkoli po schodišti nábytek vynesete, dalším úskalím mohou být dveře, které vás ve vašich dalších krocích zastaví. Velice často se lidé setkávají s problémem stěhování pračky do koupelny. Proč? Právě do koupelny či na toaletu většina z vás volí dveře o šířce pouhých 60-70 cm. Proč se takto rozhodují? Jedním z důvodů může být nedostatek místa na chodbě. Pokud i vy počítáte každičký centimetr, vsaďte na posuvné dveře v pouzdře.

Úzké a příliš strmé schodiště

Zařizování domuSchodiště představuje jednu z nejdražších záležitostí. Není se proto čemu divit, že se právě na tomto bodu snaží většina lidí ušetřit a volí točité schodiště. Pak toho ale velice brzy litují. Po točitém schodišti se vám bude hůře chodit a zapomeňte na to, že po něm vystěhujete větší kusy nábytku. Chcete radu? Je třeba pamatovat na to, že šířka schodiště by měla být 90 cm, budete-li chtít, aby se na něm vyhnuli dvě osoby, pak zvolte 120 cm variantu.

Příliš mnoho barev je spíše na škodu

Vymalovat stěny v domě bez sebemenšího rozmyslu rozhodně není ideálním řešením. Pravdou zůstává, že oranžová sice podporuje chuť k jídlu, a proto je ideální kuchyně, zelená v obývacím pokoji dokáže navodit správnou a pohodovou atmosféru a fialová v ložnici naopak umí dokonale uklidnit. Budete-li ale postupovat tímto způsobem, bude vaše bydlení připomínat cirkus. Základní pravidlo, které se barev týče zní: V domě by se měly opakovat maximálně tři odstíny, které k sobě budou navzájem ladit. Zdá se vám to příliš nudné? Pak zkuste vsadit na kombinace tónu v tónu a volte různé sytosti použitých barev.

Tags : dveřeschodiště

Komentáře k článku