close
Komerční články

Rok 2017 je ve znamení mixu barev a stylů. Nezapomeňte ani na multifunkční nábytek – třeba rozkládací sedačky

Zapomeňte na černou barvu a vrhněte se do náruče pestrobarevných odstínů, přírodních motivů a nezapomeňte ani na rozkládací sedačku – obytný prostor musí být tento rok pestrý a variabilní.

living room or saloon interior design with big wall watch 3d rendering

Zdroj: bigstockphoto

Už vás nebaví váš fádní interiér? Pokud se chystáte v nejbližších měsících na rekonstrukci nebo jenom drobnou předělávku, určitě se odvažte. Rok 2017 s sebou přináší hravost!

Ponurá černá a fádní béžové barvy se dostávají do pozadí. Lidé touží po něčem novém – po něčem čišícím čerstvostí. Chcete, aby se i vám doma dobře žilo a abyste se hned po ránu cítili plní elánu do nového dne? Určitě se inspirujte letošními trendy.

1.Prostor musí být variabilní

Už v minulých letech jsme mohli pozorovat, jak se postupně obývák propojil s kuchyňským koutem. Denní prostor se začal zvětšovat na úkor spací části. Jak je to ale v malých bytech, které je někdy těžké měnit podle tohoto trendu? Kvůli tomu se i výrobci stále více zaměřují na multifunkční nábytek.

Multifunkční nábytek ušetří místo a zjednoduší život. Zdroj: sedackyphase.cz

 

Pokud i k vám jezdí hosté, nezapomeňte na rozkládací sedačky. Ty vám vždy pomohou jako lůžko pro návštěvu. Některé sedací soupravy mají i skryté úložné prostory, například v místě pod divanem nebo v taburetce. Dnešní sedačky už ale skrývají o mnoho více, než jen postel pro hosty či úložný prostor. Díky napojení na elektřinu nabízejí možnost nabít si mobil, počítač nebo si ochladit nápoje.

Samotná taburetka může sloužit jako konferenční stolek, pokud máte málo místa. Velký konferenční stolek může nahradit i několik menších odkládacích prostorů rozmístěných v blízkosti sedačky.

2) Pohrajte si s barvami

i když se stále klade důraz na nadčasovost interiéru, do popředí se stále více dostávají nejrůznější barevné mixy. Za tímto trendem stojí celkový návrat k přírodě v bydlení. Lidé se i doma chtějí cítit jako pod širým nebem.

Tomuto roku budou vládnou plné zelené odstíny – tmavé i světlé. V kombinaci s růžovými či fialovými detaily bude interiér působit divoce. Například i na tapetách se objevují divoké vzory z rostlinné říše. Zelenou v prostoru může zastoupit i vysoká živá rostlina ve velkém květináči.

Syté barvy jsou roka 2017. Sytě zelená rozjasní interiér a námořnická modř nahradí černou. Zdroj: eshop.sedackyphase.cz

Pokud nevíte, jakou barvou interiér naopak trochu zklidnit, podle internetového magazínu Elle Decor stačí, když využijte námořnickou modř. Nepůsobí depresivně jako černá a je skvělou doplňkovou barvou k jiným odstínům.

3) Nevyhazujte nábytek po babičce

Už dávno jsou pryč doby, kdy musel být celý interiér přísně v jednom stylu – praktický, ale neosobní. Důraz na funkci v případě nábytku zůstal, ale jednotlivé styly můžete mixovat jedna radost.

V moderním interiéru můžete mixovat moderní nábytek s retro kousky. Zdroj: eshop.sedackyphase.cz

Neváhejte tak doplnit moderní rozkládací sedačku starými odkládacími stolky po vašich předcích nebo z blešího trhu. Stačí, když si starý nábytek necháte zrepasovat nebo přelakovat. Dejte si ale pozor na to, aby nábytek nebyl zbytečně mohutný. Moderní jsou subtilní kousky, které nezabírají moc místa.

Tags : rozkládací sedačky
Marks

The author Marks

Leave a Response