close
shutterstock_259301474

Pokojíky našich dětí jsou krásnější a barevnější,než jsme mívali my. Výrobci dnešního nábytku pro děti jsou mnohem kreativnější, takže děti usínají jako piloti formule, princezny nebo hrdinové jejich oblíbených pohádek.

Bez ohledu na to, jak velký je pokoj, které dítě obývá, je nutné ho pomyslně nebo fakticky rozdělit na zónu na odpočinek a relaxaci, na pracovní kout a místo na hraní. V menších pokojících se tak ideálně uplatní víceúrovňový nábytek, většinou patrová postel, pod níž je místo na psací koutek, či jiné aktivity. Některé tyto postele bývají doplněné klouzačkou nebo lezeckou stěnou, jejich multifunkčnost láká nejen děti, ale také rodiče, protože řeší často opravdu velký problém s prostorem.

Jen nábytek nestačí

Přestože dnešní nábytek do dětských pokojů je pestrý, důmyslný a funkční, pro zařízení dětského světa sám o sobě nestačí. Dětem se líbí, když s mohou hrát, takže víc než skříňku na oblečení ocení polici, kam s můžou vystavit oblíbené hračky a plyšáky. Pořiďte jim také box, do něhož se zbytek hraček rychle uklidí. Protože s rády hrají na zem, ocení teploučký koberec a pár polštářů, s nimiž se případně dá svést prima bitva.

Vůbec není nutné dětský pokoj nábytkem zastavět, stačí opravdu jen pár skříněk, postel, stoleček a nějaké police. Jen vsaďte na barevnost, děti mají rády kolem sebe veselé pastelové barvičky.

Veselé barvy i obrázky

Většina dětí je šťastná za své oblíbené pohádkové hrdiny. Jestli jste šikovní, klidně jim je vymalujte na stěny, postačí ale  plakáty a obrázky.zavěšené na zdech. Vyberte jim takové i povlečení a závěsy do oken. Holčičky rády budou usínat v ledovém království a klukům se neomrzí třeba Spiderman. Jestli má váš potomek oblíbenou figurku, slaďte mu pokojík ve stejných barvách, jakou má postavička na svém oblečení, případně v barvách světa, z něhož přichází.

Tags : dětský pokoj

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku