close

Ložnice je místem odpočinku a relaxace, kde načerpáváme fyzické síly i duševní pohodu. Abychom dosáhli vnitřní harmonie, potřebujeme ji vnímat z okolí. Proto vybavení ložnice věnujte patřičnou pozornost.

Velkým prohřeškem při zařizování ložnice je tendence udělat z ní skladiště jinde nevyužitého nábytku. Také fádní ložnicové sestavy nejsou to pravé řešení, i když je to nejrychlejší a pohodlný způsob, jak si ložnici vybavit nábytkem. Abychom se po čase neukousali nudou, chce to i do této místnosti vnést trochu osobitosti.

Dodržujte jednotný styl

Zajímavé, osobité a hlavně originální jsou  ložnice, kde si vybíráte každý kousek nábytku zvlášť: postel, noční stolky, šatní skříň i toaletku. Nemusí spolu ani nijak zvlášť ladit, určitě by ale měly zachovat jednotný styl, například rustikální, minimalistický, skandinávský nebo orientální. Jestliže si pro spaní vyberete futon, rozhodně se k němu nebude hodit komoda z masivního dřeva ani přehoz s volánky.

Vhodně zvolený textil dokáže divy

Patří k velkým výhodám ložnice, že i celkem fádní zařízení oživí povlečení s výraznými barvami a originálními vzory. Soustředit se na výběr vhodného povlečení se vyplatí – dotvoří celkový dojem z místnosti, navíc ji dokáže dokonale proměnit.

I vzor by ale měl kopírovat vybraný styl, v němž ložnici vybavujete. Zatímco selský nábytek se snese s květinkami a pruhovanými duchnami, minimalistický styl si žádá moderní geometrické či abstraktní vzory. Naštěstí nabídka ložního prádla je dnes obrovská.

Barvy a světlo se postarají o zbytek

Současný trend ve výběru barev do ložnice je poněkud nudný. Jsou to hlavně světlé uklidňující barvy, jako šedá, béžová, pudrová či úplně bílá, co nám dnes určuje módní diktát. I ten se ale dá obejít a místnost si můžeme oživit i sytějšími barvami, především ve větších prostorech. Jinak vycházejme z toho, že světlé barvy opticky zvětšují prostor a zůstaňme u nich. Výrazné barvy ale směle použijte na doplňky.

Pokud jde o nasvícení ložnice, volíme měkké teplé světlo, nejlépe situované při hlavách. Centrální lustr není v ložnici nezbytný.

Tags : jak vybavit ložnicivybavení ložnicezařízení podle stylu

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku