close

Jestliže chcete odteď spát už jen pohodlně a dopřát svému tělu luxus pořádné tregenerace, zaostřete na kontinentální postele.

U nás zatím velmi ojedinělé boxspringy si svoji oblibu celosvětově zvyšují díky pozitivnímu dopadu na zdraví a především pro komfort, který představují. Dřív, než po kontinetální posteli začnete pátrat, přečtěte si následující informace. Jistě se vám při výběru té správné postele budou hodit.

Tajemství kontinentálních postelí

Důvodem, proč i u nás přibývá zastánců kontinentálních postelí, je především pohodlné ležení, které zajišťuje jejich důmyslná konstrukce. Většinou se jedná o luxusní vysoká lůžka se spodní takzvanou boxspringovou matrací, což je v podstatě náhrada našich postelových roštů. Na této spodní matraci je pak nosná matrace a vše může být ještě nastaveno topperem. Všechny matrace si vybíráte  tak, aby plně odpovídaly hmotnosti a potřebám uživatele tak, aby mohl postel používat s očekávaným komfortem a aby maximálně vyhovovala jeho zdraví.

Promyšlená a prověřená konstrukce

Kontinentální postele představují správné spojení různorodých vrstev a tuto kombinaci doplňuje vyšší poloha ložné plochy (55 – 70 cm). Vstávání a uléhání je tak mnohem přirozenější, než je tomu u nízkých postelí. Jednotlivé vrstvy navíc můžete vybírat na základě vlastních kritérií, variabilita možností je téměř nekonečná.

Nosný rám postele

Robustní vyztužen konstrukce a boxspringová matrace se systémem pružin ideálně roznáší tlak absorbovaný nosnou matrací. Zároveň dodává celé konstrukci přirozenou tuhost, odrazovou pružnost a vzdušnost.

Nosná matrace

Obvykle jde o taštičkovou matraci nebo matraci z paměťové pěny, ty jsou pro vytvoření vhodných podmínek ke spaní nejvhodnější. Skvěle zajišťuje nejen rozložení tlaku, ale i podporu těla a páteře ve všech polohách. Vybrat si můžete také matrace členěné do zón s různou tuhostí a dynamikou.

Vrchní matrace

Topper, neboli vrchní pěnová matrace, poskytuje maximální pohodlí a umocňuje požitek z ležení. Nejlépe se hodí paměťová pěna, díky níž máte zajištěnu dostatečnou oporu celého těla.

 

Tags : boxspringkontinentální postel

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku