close

Často se stane, že se nám to doma trochu okouká a my přemýšlíme, jaké změny podniknout, abychom si jednotlivé místnosti trochu oživili. Střízlivé pojetí moderního interiéru si navíc čas od času nějaké to oživení opravdu žádá.

Že nejjednodušším způsobem, jak můžeme rozzářit svůj byt, je samozřejmě vymalování výraznějšími barvami, nebudeme moc rozebírat. Na toto téma už bylo napsáno článku dost.

Zkusíme se poohlédnout po jiných způsobech.

Jak oživit stěny

I když se nechcete pustit do malování celého bytu, přece jen se dají provést na zdech kosmetické úpravy, které pomůžou místnost proměnit. Zkuste pás tapety za pohovkou, případně vymalujte část stěny barvou kontrastní k podkladové. Jestli jste zastánci etno stylu, zkuste klidně i nějaký lineární ornament.

Dalším, poměrně levným, řešením je zajímavý obraz. Nejen, že ozvláštní interiér, zároveň jeho výběr ledacos prozradí o majiteli. Praktičtějším způsobem jak vyladit stěny místnosti jsou poličky zavěšené v různých kompozicích.

Posuňte nábytek

Někdy stačí jen přestavět nábytek jiným způsobem a rázem máte nový pokoj. Když k tomu přikoupíte nějaký zajímavý taburet, komodu či stolek, dodáte interiéru na originalitě. Nemusíte se bát ani starožitných kousků. V moderním interiéru zaujme art deco, biedermeier  i secese, odvážnější mohou sáhnout i po barokních kouscích. Nebojte se kombinovat styly.

Kouzlo polštářů a koberečků

Jestli se s něčím dá v bytě opravdu čarovat, je to bytový textil. V ložnici stačí nové povlečení, v kuchyni závěsy nebo ubrus na stůl, v obývacím pokoji si můžete vyhrát s kusovými koberci a polštáři. A nejde jen o polštářky na pohovce, zkuste poházet po zemi několik velkých na sezení. Vybírejte výraznější barvy a různé vzory, trendy jsou různé rostlinné motivy, například palmové listy. Pomůžou i různé přehozy a plédy, i tady můžete sáhnout po etno stylu.

Oživit interiér není těžké, stačí jen vhodně zvolit a rozmísti různé doplňky a dekorace. Pomůžou i pokojové rostliny, hlavně ty s neobvyklými květy. Je to jen o fantazii a kreativitě.

 

Tags : bytové dekoracebytový textiljak oživit stěny
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response