close

Zařizovat velkou koupelnu není příliš těžký úkol, jak si ale poradit s takovou, kde se sotva otočíte? Zvlášť v panelákových bytech jsou koupelny opravdu malé, přesto je chceme mít pořádně vybavené a útulné.

Jde to. Jen to chce lépe vybírat nejen nábytek, ale i vanu a umývadlo, soustředit se na správnou volbu doplňků, obkladů a pochopitelně i barev tak, aby celkový dojem nepůsobil stísněně.

Zrcadlení

Nebojte se velkých zrcadel v malé koupelně. Naopak, čím víc ploch odráží světlo zpět, tím větší vám bude připadat celá místnost. Vhodné jsou i další lesklé plochy, například povrch koupelnového nábytku. Dobře působí i nablýskané kovové předměty – držáky na ručníky, kelímek s kartáčky, či na toaletní papír.

Okno je výhodou

Jestli máte v koupelně okno a máte dostatek přirozeného světla, jste ve výhodě. jestli ne, pomůžou luxfery, kterými se do uzavřené místnosti denní světlo také dostane. Přesto pamatujte, že větší množství světelných zdrojů také opticky zvětší malé prostory.

Nábytek ve vzduchu

Do malých místností patří užší nábytek stavěný spíš do výšky. Na vzdušnosti jim dodá, pokud nábytek zavěsíme na zeď, klidně jen kousek nad zem. Volte raději skřínky uzavřené, za dvířky se schová provozní nepořádek a koupelna bude stále působit uklizeně, což je v malém prostoru hodně důležité. Využijte i prostor nad vanou či nade dveřmi, tam můžete uložit věci, které nepotřebujete často.

Správné obklady

Ani obkladů větších rozměrů se nemusíte bát, hodí se obdélníky situované vodorovně., pokud chcete místnost rozšířit nebo vertikálně, jestliže ji chcete opticky zvýšit. Užitečné je sjednotit barvu zdí s obložením vany, tím se místnost prodlouží.

Vždy ale volte světlé odstíny, v současné době je trendy barva bílé kávy nebo světle šedá. Barevnost koupelně dodáte pestrými doplňky, například osuškami či koberečkem před vanou.

Tags : jak na malou koupelnuJak zvětšit koupelnu...optické zvětšení koupelny
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response