close
no thumb

PředsíňPředsíň – někdo ji má, někdo ne. Každopádně je to zpravidla úplně první místnost v bytě či domě, kterou musíte vy a především vaše návštěvy projít. Ačkoli je to první místo, kde si vaše rodina či přátelé mohou všimnout, jakým stylem jste pojali celkový vzhled vašeho bydlení, na její zařizování se – bohužel – mnohdy zapomíná. Sladění barev, nábytku i doplňků se kolikrát bere na lehkou váhu, nevěnuje se tomu dostatečný čas a pozornost, přeci jen – mnoho lidí zastává názor, že je to přeci “jen” předsíň.

Přichází doba mrazů a plískanic – a předsíň je vidět!

Panující podzim s sebou přináší i mrazivé počasí, kdy neustále prší a vaše předsíň, která během letních měsíců zela prázdnotou, se brzy zaplní bundami, kabáty, kozačkami či holínkami i deštníky. I v takových chvílích ale může být předsíň vaší vizitkou, za kterou se nebudete muset stydět. Jak toho docílit? V prvé řadě je dobré popřemýšlet o vhodných úložných prostorech. Toužíte-li po místnosti, která se bude snadno uklízet a bude tak v ní panovat neustálý pořádek nebo alespoň pořádek “na oko” – vybavte svou předsíň uzavíratelnými úložnými prostory. Můžou to být sestavy skříní i mělké šatní panely. Oděv i boty tak budou schované před zraky jakékoli návštěvy a po otevření dveří je bude vítat čistota a pořádek.

Základem je podlaha

Základem každé předsíně je správně položená podlaha, která je kvalitní a zároveň se dá dobře vytírat. Zkrátka – na podlaze se dá stavět. Všechno ale záleží na rozměrech a dispozicích, které se liší. V domech bývají předsíně větší, mnohdy bývají vybaveny dlouhou chodbou či dokonce halou. Menší byty a především ty panelové mívají chodby užší, maličké a bývají v nich vestavěné skříně. Z tohoto důvodu je třeba brát každý interiér individuálně a přizpůsobit tomu i výběr samotné podlahy. Ideální je volit odolné materiály, mezi které patří dlažba, vinyl nebo PVC.

Správné rozdělení prostoru

Máte-li tu možnost, rozdělte svou předsíň na dvě části. K tomutoPředsíň účelu výborně poslouží posuvné dveře nebo vysoká skříň, jenž může sloužit jako dělící úhlopříčka. První část bude určena pro odkládání bot a svršků, ta druhá již bude místem, kterým budete vcházet do ostatních prostorů, proto ve druhé části můžete položit koberec. Vhodným doplňkem, který celý interiér zesvětlí a opticky zvětší, je zrcadlo. Vybírejte mezi zrcadly větších rozměrů a nezapomeňte ho umístit do takové vzdálenosti, abyste se v něm mohli bez problému shlédnout.

Nyní již víte, jak si zařídit funkční předsíň, jenž se stane vaší vizitkou. Pořiďte si i pár zajímavých doplňků, které celý interiér příjemně oživí, ale zároveň budou plnit svou funkční stránku. Získáte tak interiér, za který se nebudete muset stydět, ba naopak – stane se vaší chloubou. 

Tags : podlahy

Komentáře k článku