close
shutterstock_366276713

Po celodenním shonu se těšíme na to, až půjdeme spát, odpočineme si a zregenerujeme síly. Jen zdravý a ničím nerušený spánek ale má tu moc nás posílit, pokud se budeme v noci budit převalovat, vstaneme ráno zlámaní a neodpočatí.

shutterstock_366276713

Jak si kdo ustele

Základem dobrého spaní je kvalitní postel a hlavně matrace. V dnešní době seženete matrace v různé kvalitě i cenové relaci, rozhodně ale právě na ní byste šetřit neměli. Tvrdost matrace vybírejte podle vlastních požadavků na pohodlí, v každém případě ale je důležité, aby matrace poskytovala oporu vaší páteři po celé délce v jejím přirozeném tvaru. Většina kvalitních matrací je vyrobena z materiálů, které kopírují tělo a zmírňují tlak na podložku, takže se na nich spí velmi pohodlně.

Vliv okolí na spánek

Kvalitní postel je základ, ale také ostatní zařízení v místnosti ovlivňuje kvalitu spánku. Jsou to především různé elektrospotřebiče, co náš spánek často ruší.

Jestli máte v ložnici televizi, před usnutím ji vypněte nebo nastavte vypnutí časovačem. Televize, která hraje celou noc, vás několikrát probudí, i když si to po probuzení neuvědomujete. Někteří vědci také varují před elektromagnetickým smogem a jeho vlivem na naše zdraví. Jakkoli není dostatečně prokázán, proč se mu zbytečně vystavovat, že?

Útulná ložnice je, když…

Všichni máme vyzkoušeno, že pokud jsme unavení, usneme nakonec úplně všude. Nejlépe se nám ale usíná v naší útulné ložnici a pohodlné posteli.

Jak zařídit, aby ložnice byla skutečně útulně zařízená a nám se v ní příjemně usínalo? Nejjednodušší rada je: nedělejte z ní skladiště. Do ložnice dejte jen tolik nábytku, abyste měli po ruce to nejnutnější a aby místnost nepůsobila stísněně.

Na spánek a usínání má vliv i teplota, v ložnici by měla být o něco nižší než v obývacím pokoji, pro spánek je chladnější vzduch příjemnější. Také nezapomeňte před spaním ložnici pořádně vyvětrat, těžký vydýchaný vzduch rozhodně nezajistí osvěžující spánek.

Tags : matracepostele

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku