close

Už máte uklizeno na Velikonoce? Pokud jste ještě jarní úklid nestihli, možná vás inspirují naše rady, s nimiž si můžete uklízení zrychlit i zjednodušit. Chce to jen mít systém.

Nemusíte dělat všechno

Jarní úklid už po generace souvisí se zbavením se všech věcí, které jsme si za rok v bytě nastřádali, ale nejsou nám k ničemu. Proto se obvykle dělá opravdu pečlivě, přebírají se všechny skříně a vymetají všechny rohy. Přesto ale není nutné udělat to všechno hned. Jestli si některé skříňky nebo zásuvky necháte třeba na květen, vlastně to ani nikdo nepozná.

Práci si rozdělte

Jestliže bydlíte ve velkém domě, je téměř nepravděpodobné, že byste stihli velký úklid za jediný den. Udělejte si časový harmonogram a rozdělte si práce do několika dní. Výhodou je, pokud vám pomůžou i další členové rodiny – starší děti už dokážou utřít prach, složit prádlo nebo vyluxovat koberce.

Začněte místností nejdál od vchodu

Aby se nepřenášel nepořádek do uklizených místností, je dobré začít úklid v nejzazších pokojích a postupovat směrem k domovním dveřím. Stejně tak v jednotlivých místnostech začínáme od zadní stěny ke dveřím a od stropu k podlaze.

Pořiďte si šikovné pomocníky

Dnes už nemusíte pracně drhnout špinavé plochy nebo leštit okenní tabule jelenicí , na trhu je několik užitečných pomocníků, které vám úklid usnadní. Na zatvrzelou špínu, mastnotu kolem sporáku či na spáry v dlaždičkách je velmi dobrý parní čistič. Díky němu je budete mít čisté rychle a bez námahy.

Na okna si pořiďte vysavač přebytečné vody, tak budou skla hned suchá a nablýskaná.

Všestranný vysavač úklid zjednoduší

Současné vysavače si poradí s různými typy podlah, takže můžete vysát smetí v celém bytě. Smeták už potřebovat nebudete. A pokud si pořídíte vysavač s mokrým programem, můžete si snadno vyprat koberce a vyčistit sedací soupravu.

S čistícími prostředky šetřete

Používejte kvalitní přípravky a jen takové, které se hodí na danou práci. Podlahu nemyjte přípravkem na nádobí, na dřevěný nábytek používejte jen čistič na dřevo. Pozor si dejte i na dávkování. Jestliže použijete přípravku víc, než je uvedeno výrobcem, příliš vám napění a bude vás stát mnohem víc času než ho z plochy setřete

Tags : jak uklidit efektivnějak uklidit rychlevelký úklid
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response