close

Plánujete změnu nebo si navrhujete kuchyň do nového bytu či domu a chcete vědět, jakým směrem se ubírají trendy bytového designu? Máme pro vás pár tipů.

Nejdříve je ovšem dobré něco si o trendech napsat: nikdy je nemusíte aplikovat všechny a nemusíte se jich striktně držet, nejde o žádné dogma a hlavně – nejsou povinné. Jestli se vám líbí vaše limetkově zelená kuchyňská linka, nemusíte ji měnit, přestože jsou tyto zářivé barvy už na ústupu.

Co nás tedy čeká?

1. Elegance tmavých odstínů

Po období sterilně bílých kuchyní a zářivých ovocných tónů přichází ke slovu temné odstíny – tmavě šedá barva skříněk a černá pracovní deska jsou trendy elegantní kombinací. Barvy, které se podle bytových designérů v našich kuchyních usadí, jsou odstíny modré (především námořnická modř) a zelené – mechová a barva šalvěje. Naprosto ovšem vede tmavě fialová barva švestek,

2. Kombinace struktur

V současných kuchyních se častěji uplatňuje struktura kamene a přirozeného dřeva. Toto spojení se stále víc dostává do popředí, přiznané cihly nebo obklad štípaným kamenem na pozadí skříněk z mořeného dřeva budou příští rok to pravé-

3. Čistota a minimalismus

Jste zvyklé mít své kuchyňské pomocníky neustále po ruce na pracovní ploše? Pak jim najděte jejich vlastní místečko, skrýš za dvířky skříněk. V příštím roce bude v kurzu uklizený prostor bez zbytečných překážek. V kuchyni zavládne minimalismus s čistými liniemi.

4. Více světel

Rozvěste v prostoru světla z foukaného skla s matně černou, mosaznou nebo chromovou povrchovou úpravou. Zavěste je nad pracovním ostrůvkem, jídelním stolem, osvětlete nástěnnými svícny i otevřené police. Vytvoříte tak neopakovatelně útulnou atmosféru domova.

5. Více úložného prostoru

Právě otevřené police budou v následujícím roce kralovat. Vystavte si na ně kuchařky, bylinky, skleněné dózy s potravinami, cokoliv, co vytvoří příjemnou domácí atmosféru. Navíc vám to uvolní úložný prostor ve skříňkách, takže nebudou přeplněné a nepřehledné.

6. Oživte jídelní stůl

Zatímco pracovní část kuchyně by se měla řídit spíš pravidlem, že méně je více, jídelní kout by měl být útulný, nikoliv strohý. Svíčky, květiny či miska s ovocem mu dodají tu správnou atmosféru, kterou podtrhne pojízdný barový vozík, znovuobjevený trend bytového designu.

Tags : jak zařídit trendy kuchyňkuchyně 2018trendy v kuchyni

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku