close

Co je malé, to je milé. A může být i útulné, jestliže dodržíte základní pravidla bytového designu pro zařizování malých bytů.

Nedostatek prostoru musíme vyvážit vhodnou volbou nábytku, optického zvětšení dosáhneme několika prověřeným triky. Ve správně zařízeném malém bytě se nakonec budete cítit pohodlně a oceníte skutečnost, že máte úměrně k velkost bytu  méně práce s úklidem.

Zavěšujte

Do stísněných prostorů se vám moc nábytku nevejde. Ledaže byste využili místo u stěn až ke stropu. Všude, kde je to jen trochu vhodné, zavěste nábytek na zdi, klidně až ke stropu. Využijte každý výklenek, místo nade dveřmi, uvidíte o kolik víc věcí uklidíte.

Zavírejte

Přestože jsou to hlavně otevřené polce, co jsme zvyklí zavěšovat na stěny, v malých bytech doporučujeme raději uzavřené skříňky, nebo použijte do polic různé boxy, do nichž skryjete neskladné drobnost. Se zavřeným nábytkem udržíte snadněji pořádek, což je v malých bytech zásadní,  provozní nepořádek působí ve stísněných podmínkách chaos.

Sviťte

V malém bytě, víc než kde jinde, dbejte na dostatek světla. Tmavé místnost působí ponuře a stísněně, kdežto správně nasvícené jsou vzdušné a útulné. Nespoléhejte jen na centrální osvětlení, ale pořiďte s dostatek světel lokálních, hlavně nástěnných lampiček nebo pásků s LED světly.

Prosvětlujte

Optického zvětšení malých místností dosáhnete správnou volbou barev. Použijte spíš světlé barvy, jedničkou je stále bílá. Vyvarujte se sytých odstínů, po čase by mohly na velkých plochách působit rušivě na vaši psychiku. Větší barevnosti dosáhnete pestrými doplňky.

Využijte zrcadel

Velká zrcadla na zdi v malé koupelně, na zasouvacích dveří skříně v ložnici i designové v obývacím pokoji, všechna vám opticky zvětší prostor. Můžete také zkusit  samolepící zrcadlové tapety. Službu udělá i nábytek s lesklou povrchovou úpravou a skleněné dekorace.

Tags : jak zařídit malý bytmalý byttipy pro malý byt
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response